Wczasy nad morzem - wczasynadmorzem.info

na wczasy nad morzem - info!

< Poprzednia  1 ...  2  3  [4]  5  6  ... 13  Następna >

Tolkmicko

20 sierpień 2011r.

Tolkmicko jest małym miasteczkiem, położonym w odległości 24 km od Elbląga, na skraju niewielkiej niziny nadmorskiej, w dość żyznej okolicy obfitującej w wielką ilość sadów. Dostarczają one surowca do miejscowej fabryki przetworów owocowych przerabiającej dziennie ok. 40 ton owoców. Prócz tego rozwinął się tu, dzięki dużym pokładom glinki polodowcowej, przemysł ceramiczny zatrudniający miejscową ludność, która zajmuje się poza tym rolnictwem, rybołówstwem i ogrodnictwem. Do usług rybaków oddany został duży port rybacki oraz Dom Rybaka.


Łysica

18 sierpień 2011r.

Łysica. Po przeszło dwugodzinnej podróży dobijamy do małego portu w miejscowości Łysica, gdzie znajduje się ośrodek FWP, dysponujący przeszło 300 miejscami w kilkunastu pobudowanych wśród lasów willach. Kąpielisko posiada szeroką, wygodną plażę nad pełnym morzem, obfitość lasów przeważnie sosnowych oraz możliwość robienia ciekawych, bliższych i dalszych wycieczek pieszych i autobusowych na Mierzei oraz statkami do miejscowości po drugiej stronie Zalewu Wiślanego. Ze względu na atrakcyjność położenia oraz doskonałe warunki klimatyczne kąpielisko (nazywane również Krynicą Morską) cieszy się dużą frekwencją wczasowiczów z głębi kraju.


Zalew Wiślany i Mierzeja Wiślana

16 sierpień 2011r.

Zalew Wiślany i Mierzeja Wiślana. Dojazd z Elbląga na Mierzeję Wiślaną możliwy jest jedynie statkiem odchodzącym z przystani w porcie. Na wycieczkę najlepiej wybrać dzień powszedni, gdyż w dni świąteczne statki bywają przepełnione tłumem elblążan udających się na plażę w Łysicy. Dla wycieczek liczniejszych dobrze jest zamówić bilety poprzedniego dnia.


Elbląg

13 sierpień 2011r.

ELBLĄG. Jest to miasto portowe, trzecie co. do liczby mieszkańców w województwie gdańskim, stolica powiatu i wielki ośrodek przemysłowy, w którym koncentruje się duży ruch turystyczny i do którego zbiega się szereg linii komunikacyjnych. Z Gdańskiem posiada Elbląg bezpośrednie połączenie kolejowe lub z przesiadaniem w Malborku. Dla obsługi ruchu turystycznego otwarto duży Dom Turystyczny PTTK na 140 łóżek przy ul. Krótkiej 5. Dom prowadzi własną kuchnię, w której otrzymać można całodzienne utrzymanie. Noclegi znaleźć można także w hotelu „Orbis" przy ul. Królewieckiej, gdzie czynna jest również restauracja.


Malbork, historia, zabytki

09 sierpień 2011r.

Dojazd z Gdańska licznymi pociągami bezpośrednimi lub z przesiadaniem w Tczewie. Odległość 51 km. Na miejscu noclegi w szkolnym schronisku wycieczkowym (40 miejsc) przy ul. Mazurów 1 lub w schronisku PTTK (60 miejsc) obok zamku. Posiłki w gospodach. **


dalsze wycieczki z Kartuz

03 sierpień 2011r.

DALSZE WYCIECZKI Z KARTUZ Do jez. Białego i Czarnego. Jest to półdniowa wycieczka w kierunku północnym od Kartuz do najwyżej na Pojezierzu położonych jezior — 205 i 202 m npm. Droga do nich prowadzi przez starą kaszubską wioskę Grzybno, a następnie przez Melgrową Górę, Sarnowo, na Uścisk, skąd bardzo ładny widok na okolicę (7 km).


Zabytki Kartuz

14 czerwiec 2011r.

Zabytki Kartuz. Głównym zabytkiem architektonicznym miasta jest poklasztorny kościół z pocz. XV wieku. Idzie się doń z dworca przez rynek, a następnie przez skwer do placu Brunona, skąd ulica ks. Ściegiennego prowadzi do Jez. Klasztornego, przy którym w otoczeniu wielkich lip widnieje prześliczna sylwetka kościoła Kartuzów. Gotyckie jego mury wyrosły w latach 1383—1403. Budowlę przykrywa osobliwego kształtu dach miedziany. Dach pochodzi z 1731 roku, zaś piękny wznoszący się w trzech kondygnacjach hełm barokowy ufundowany został w dwa lata później.


Strona 4 z 13, < Poprzednia  1 ...  2  3  [4]  5  6  ... 13  Następna >