Wczasy nad morzem - wczasynadmorzem.info

na wczasy nad morzem - info!

 

Jastarnia

06 kwiecień 2010r.

Jastarnia to niezwykłe miejsce, zawsze ściąga do siebie niczym magnes, wszystkich chętnych niezwykłego wypoczynku. Dzieci "okupują" wesołe miasteczko i piękne, piaszczyste, szerokie plażę. Panie chętnie oddają się najlepszym kobiecym zajęciom, "buszowaniu" w sklepikach z odzieżą.


Półwysep Helski

08 styczeń 2009r.

Półwysep Helski długi na 34 km pasek piaszczystego lądu rozcinający morze chyba nie potrzebuje reklamy. Kto przyjechał tu jeden raz, ten zawsze będzie wracał. Jak paciorki różańca mija się Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię, Juratę, by dotrzeć do największego, leżącego na końcu półwyspu miasteczka Hel.


Jastarnia

08 grudzień 2009r.

Jastarni chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Obok Helu i Jastrzębiej Góry to najbardziej znane letnisko północnych Kaszub, które na swą renomę zapracowało już w okresie międzywojennym.


Chałupy - Chałëpë

08 listopad 2009r.

Chałupy - Chałëpë są pierwszą miejscowością, jaką mijamy, wjeżdżając na półwysep, i stanowią administracyjną dzielnicę Władysławowa. Niegdysiejszy raj dla naturystów jest obecnie mekką miłośników windsurfingu. Początkiem miejscowości był dawny fort Władysławowo, wybudowany w XVII wieku.